Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2014/2015

Navštívila nás královna Velikonočního ostrova

25.9.2014 | Zuzana Staňková

Ve čtvrtek 25. září 2014 navštívila naši školu královna Taurama Analola Hey Rapu, která je jako vítězka Tapati kulturní ambasadorkou Velikonočního ostrova na rok 2014 a je na reprezentační návštěvě České republiky v rámci projektu Rapa Nui.

Na návštěvu královny se těšila celá škola, od dětí v mateřské školce po gymnazisty a členy učitelského sboru. Nutno říci, že málokoho zklamala. Vzácné návštěvě se dostalo velice vřelého přijetí, kdy nejen královna, ale všichni členové její „družiny“ byli obdarováni početnými dárky od dětí.

Pro všechny přítomné, mezi nimiž nechyběl ani sokolovský místostarosta Mgr. Ladislav Sedláček, televizní štáby, novináři a rodiče, byl připraven bohatý program, díky němuž se seznámili s historií a tradicemi Velikonočního ostrova. Nejen děti si s nadšením nechaly pomalovat obličeje klasickými tichomořskými motivy. Spontánnost a uvolněnost hostů se brzy přenesla na všechny přihlížející, což se nejvíce projevilo při ukázce tradičního rapanuiského tance Hoko, který si s chutí vyzkoušeli i vybraní šťastlivci.

Posléze následovaly přednášky v češtině i angličtině o Velikonočním ostrově, načež se hosté odebrali na exkurzi karlovarského Moseru. Celou akci velice kladně hodnotili jak hostitelé, tak vzácní hosté a všichni se těšíme, že byla prvním krůčkem možné dlouhodobější spolupráce.

Video z návštěvy od televize ZAK (čas 2:30): http://www.zaktv.cz/cz/textpages/read/75/archiv_vysilani_provizorni

 

obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva

Prožili jsme spolu

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek

Tematický den

V úterý naše škola žila tematickým dnem. Všichni jsme se ve skupinkách věnovali rozvoji občanské klíčové kompetence.

obrázekobrázek
nahoru