Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

ZUŠ Kraslice

Soustředění pěveckého sboru

24.11.2015 | Eliška Bínová

Milí zpěváčci, vážení rodiče,
dovolte, abych vás pozvala na naše první sborové soustředění na škole Mánesova, které se uskuteční v sobotu 28. listopadu 2015. Hlavním cílem našeho pěveckého setkání je tzv. stmelení kolektivu, vzájemné poznávání všech sborů (Harmonie Mánes, Harmonie Kraslice a GymsoChoir Sokolov) a společná příprava na předvánoční vystoupení (18.12. - Vánoční jarmark Mánesovky a 22.12. Vánoční koncert ve velkém sále ZUŠ Kraslice). Starší zpěvačky a zpěváci (2.stupeň ZŠ a Gymnázium) se budou moci zúčastnit i našeho koncertu v Mariánských Lázních na tzv. Mariánskolázeňském vánočním trhu, který se uskuteční na kolonádě v neděli 6. prosince (viz plakát v příloze). Základním předpokladem je samozřejmě znalost repertoáru ;-) a chuť zpívat :-).
 
Zde je tedy základní info k našemu soustředění:
Kdy? 
V sobotu 28. listopadu (tj. příští sobotu)
 
Kde?
Ve škole Mánesovce
 
V kolik? 
V 9.15 hodin
Krasličtí přijedou vlakem v 8.27 hodin na nádraží a pak jedou busem ze zastávky Sokolov "Terminál" v 8.47 hodin na zastávku "Závodu Míru", kam by měli přijet v 9.02 hodin, k Mánesovce by měli dorazit v 9.15 hodin. :-) (jízdní řády včetně jízdného jsou v příloze)
 
Kdy bude konec? 
V 16.30 hodin
Prosím rodiče dětí z Mánesovky, aby si pro děti přišli včas
Krasličtí musí stihnout bus na nádraží v 17:05, vlak jede v 17:32 ;-). Děkuji za pochopení :-).
 
Co s sebou? 
1. velikou svačinu
2. dostatek pití
3. NOTY
4. peníze na PIZZU (Kdo bude chtít - pizzy jsou velké - průměr 34 cm, tak se třeba domluvte ve dvojicích, že byste si objednali jednu dohromady. Pizzy objednáme v sobotu v 11.00, jsem domluvená s obsluhou, že nám je dovezou cca na 13.00 ;-) . 
Zde je odkaz na jídelní lístek pizzerie http://www.pizzeriedolcevita.cz/index.php/jidlo (jídelní lístek je i v příloze)
5. přezůvky
a hlavně PRIMA NÁLADU :-D
 
Prosím, napište mi, kdo se zúčastní, ať vím, kolik nás bude dohromady, případně můžete napsat i to, zda si budete objednávat pizzu. Pokud máte jiné povinnosti, např. účinkování v rámci ZUŠ Kraslice, přednost má samozřejmě vystoupení. ;-)
 
Děkuji ;-). 
Těšte se, bude to prima! :-D
Vaše Iveta Poslední
obrázek
3.
obrázek
2.
obrázek
1.

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru