Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

ZUŠ Kraslice

Je toho mnoho před námi!

3.2.2016 | Eliška Bínová

Milé zpěvačky a milí zpěváci, vážení rodiče, 

 

v následujících měsících nás čeká mnoho zajímavých akcí:

A -  soutěž pěveckých sborů v rámci základních uměleckých škol - ZŠ a ZUŠ Rybáře Karlovy Vary 18. 3. 2016.

          Jedná se o historicky první soutěž ve sborovém zpěvu v rámci ZUŠ.

 

B - Jarní koncert Harmonie - Sokolov/Kraslice (termín v jednání).

 

C - čtyřdenní zájezd do Prahy: po více jak čtvrt století poctivé sborové činnosti se dostalo našim zpěváčkům velké pocty, tj. si zazpívat na Pražském hradě.

 

D - soustředění, tj. víkendové zkoušky všech zpěvaček a zpěváků: 6. 2. - 7. 2. (sobota-neděle) - soustředění v ZUŠ v Kraslicích, so 10.00 -18.00 hod., ne 9.00 - 15.00hod.

 

Těšíme se na účast našich žáků a fandíme k účasti na  jejích prvních hudebních soutěžích!

obrázek
2.
obrázek
1.

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru