Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Organizace školního roku

Cirkus bude ...

4.6.2018 | Eliška Bínová

Vážení rodiče a přátelé školy,

v rámci oslav dvacetileté existence naší školy jsme se rozhodli věnovat jeden ze závěrečných týdnů tohoto školního roku (18. – 22. 6.) zajímavému projektu, v němž se žáci a učitelé stanou součástí cirkusové komunity. Přijede k nám cirkus Happy Kids (http://www.circushappykids.com/uvod.htm), s nímž se budeme týden připravovat v různých cirkusových rolích (někdo se bude učit žonglovat, jiný provádět všelijaké akrobatické prvky, např. chůzi po laně, další zjistí, jaké to je být klaunem atd.). Tento tvrdý trénink bude přípravou na závěrečná představení, které proběhnou ve čtvrtek a pátek.

Harmonogram vystoupení:

1. Vystoupení pro MŠ a ZŠ ve čtvrtek 21. 6. 2018 v 10:00 hod. (vstupné 50,-Kč/dítě; pedagogický doprovod zdarma)

2. Veřejná generální zkouška ve čtvrtek 21. 6. 2018 v 17:00 hod. (vstupné: dobrovolné)

3. Gala představení v pátek 22. 6. 2018 v 17:00 hod. (vstupné: dobrovolné )

Všechny náklady cirkusu jsou hrazeny zejména ze vstupného při závěrečném představení.

Obvyklé vstupné bývá pro dospělé 200,-Kč, pro děti 100,-Kč.

 

Touto cestou bychom Vás chtěli pozvat, doufáme, že nás přijdete podpořit a společně si užijeme tento nevšední a obohacující zážitek.

obrázek
Plakát JPG
obrázekHarmonogram týdne [267,29 kB]
obrázekPlakát [390,15 kB]

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru