Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Organizace školního roku

Mimořádné epidemiologické opatření

10.3.2020 | Zuzana Staňková

Vážení rodiče,

premiér Andrej Babiš po jednání Bezpečnostní rady státu oznámil, že od úterý ruší v Česku kvůli koronaviru akce nad 100 lidí. Zakazují se od 10. března od 18.00 divadelní, hudební, filmová a další umělecké, sportovní, náboženské akce, trhy, veletrhy, veřejné i soukromé. 

Zároveň se od středy kromě univerzit zavírají všechny školy. Od 11. března 2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách.  Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je opatření zavedené na dobu neurčitou.

V případě, že máte dítě na ZŠ mladší 10 let, můžete využít Žádosti o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského zařízení.

Školek se výše zmíněné opatření netýká. Nicméně zvažte, zda své děti do školky přivedete. Školní jídelna Březová, která nám dodává obědy, bude zavřená rovněž.

Je proto nutné dát dětem oběd s sebou. Svačinky připravíme.

O dalším vývoji stávající situace Vás budeme dle potřeby informovat e-mailem.

 

obrázekŽádost o ošetřovné [423,51 kB]
obrázekKaranténa a ošetřovné [207,02 kB]
obrázekOpatření [214,76 kB]
obrázekPříloha [214,76 kB]

Prožili jsme spolu

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek

Tematický den

V úterý naše škola žila tematickým dnem. Všichni jsme se ve skupinkách věnovali rozvoji občanské klíčové kompetence.

obrázekobrázek
nahoru