Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Organizace školního roku

Zahájení školního roku

27.8.2020 | Markéta Adamcová

Vážení rodiče, milí žáci,

v novém školním roce se poprvé setkáme v úterý 1. září. 

První školní dny se většinou nesly v divadelním duchu, loňský se oblékl do piknikového hávu. Ten letošní bude také hravý. Zavzpomínáme s dětmi na Hry našeho dětství.

Začínáme klasicky v 8.25 ve třídách. Žáci stráví se svými třídními úvodní hodinku. Poté se přesuneme na zahradu. Tuto zábavu plánujeme cca do 10.30. 

Prosíme, aby děti přišly do školy nejpozději v 8.15. Věříme, že kromě prvňáčků zvládnou děti být první den ve škole bez rodičů. Od 10.30 mohou děti zůstat ve školní družině, která je k dispozici od 7 do 16 hodin. 

Škola bude fungovat v běžném režimu tak, jak jste zvyklí z minulých let. V současné době se situace spojená s opatřeními v souvislsoti s COVID 19 stále vyvíjí. Pokud budeme nuceni přistoupit ke změně provozu vlivem rozhodnutí státních orgánů, budeme Vás o tom aktuálně informovat.

Těšíme se na setkání v novém školním roce.

Tým Školy Mánesova

 

 

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek
nahoru