Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Organizace školního roku

Zahájení školního roku

27.8.2020 | Markéta Adamcová

Vážení rodiče, milí žáci,

v novém školním roce se poprvé setkáme v úterý 1. září. 

První školní dny se většinou nesly v divadelním duchu, loňský se oblékl do piknikového hávu. Ten letošní bude také hravý. Zavzpomínáme s dětmi na Hry našeho dětství.

Začínáme klasicky v 8.25 ve třídách. Žáci stráví se svými třídními úvodní hodinku. Poté se přesuneme na zahradu. Tuto zábavu plánujeme cca do 10.30. 

Prosíme, aby děti přišly do školy nejpozději v 8.15. Věříme, že kromě prvňáčků zvládnou děti být první den ve škole bez rodičů. Od 10.30 mohou děti zůstat ve školní družině, která je k dispozici od 7 do 16 hodin. 

Škola bude fungovat v běžném režimu tak, jak jste zvyklí z minulých let. V současné době se situace spojená s opatřeními v souvislsoti s COVID 19 stále vyvíjí. Pokud budeme nuceni přistoupit ke změně provozu vlivem rozhodnutí státních orgánů, budeme Vás o tom aktuálně informovat.

Těšíme se na setkání v novém školním roce.

Tým Školy Mánesova

 

 

Prožili jsme spolu

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek
nahoru