Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Prožili jsme spolu

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

30.3.2021 |

Dívej se kolem sebe. Přilož ruku proaktivně k dílu. Mysli i na druhé... K těmto hodnotám se snažíme vést naše žáky, když jim říkáme, že i oni mohou změnit svět.

Ptáte se jak? Třeba potěšit seniory, které protiepidemická opatření uvěznila v jejich domovech nebo domech pro seniory. Zvláště o svátcích.

„Naše seniory současná opatření zasahují nejcitelněji. Chceme jim alespoň částečně vynahradit omezený kontakt s rodinou a připomenout, že na ně myslíme. Děti se tak učí, že kolem sebe nemají jen vlastní babičky a dědečky, kterým by měly věnovat svůj čas a péči, ale i mnohé další lidi, kteří si také zaslouží jejich pozornost,“ vysvětluje Markéta Adamcová, ředitelka školy.

Do našeho partnerského zařízení Domu s pečovatelskou službou DOP-HC v Dolním Rychnově jsme dnes ve spolupráci s dobrovolnickým centrem INSTAND dopravili všechny ty pečené beránky, jidáše, velikonoční zajíčky, malovaná vajíčka, pomlázky i spoustu přáníček od našich dětí. Navázali jsme tak na podobnou akci v době adventní.

Děkujeme všem, že nám pomáháte pomáhat.

Krásné Velikonoce, hodně jara v duši přeje všem

Tým školy Mánesova

 

Milé kolegyně, milý kolegové, naši žáci i rodiče.

Aby nedošlo k mýlce, oslovuji tímto Vás všechny – naše drahé děti Mánesovky. Vás žáky a žákyně Školy Můj Projekt Mánesova.

Když jsme poprvé zveřejnili slogan škola můj projekt – náš svět je i můj projekt, měla jsem opravdu dobrý pocit z toho, že jsem součástí týmu budovatelů těchto škol.

Vy – moje milé kolegyně, moji milí kolegové – mi znovu a znovu berete dech. Z mého snu o škole, kde děti mění v lepší svět i sebe, činíte skutečnost plnou naděje a víry v lepší budoucnost.

Nic naplat. Skutečný charakter člověka poznáme až v dobách těžkých. Já i Mánesovka jsme na Vás hrdé. Je nám ctí spolupracovat s kolegyněmi a kolegy, kteří myslí na potřebné. Věnují jim svůj čas. Pomáhají jim nést jejich těžké břímě. Vnášejí radost a lásku do jejich života.

Jste živým důkazem toho, že nic není jen dobré, nebo špatné. Doba Covidová zcela jistě není žádná hitparáda. Mnozí z nás máme podlomené zdraví, ztratili jsme své milované. Na druhou stranu nám dává příležitost a dostatek prostoru k tomu, abychom si uvědomili, co je v našich životech to opravdu důležité a tam nasměrovali svou pozornost a odhodlání.

Dovolte mi moje milé kolegyně, moji milí kolegové, poděkovat Vám tímto otevřeným dopisem zejména za dva poslední velké projekty „Mánesovka peče pro zdravotníky“ a „Mánesovka vyrábí velikonoční dekorace pro seniory“, ale i za ty mnohé drobnější, kterými jste vyjádřili respekt, porozumění, pochopení, nápomoc a péči nejen svým nejbližším, ale především svým bližním.

Budujete tak své dobré jméno i dobré jméno Mánesovky. Přispíváte k posílení důvěry v solidaritu a sounáležitost lidství.

Díky! Díky! Díky!

Vaše kolegyně Dana Stariatová – je mi ctí!

PS Dovolte mi tímto poděkovat také zaměstnancům Mánesovky, Vašim rodičům i všem bezejmenným, kteří Vás ve Vašich ušlechtilých činech podporují. Díky! Díky! Díky!   

obrázek
Velikonoce
obrázek
Velikonoce
obrázek
Velikonoce
obrázek
Velikonoce
obrázek
Velikonoce
obrázek
Velikonoce

Prožili jsme spolu

Svačinky pro dobrou věc

Jak pomoci našim novým ukrajinským žákům s pořízením školních pomůcek? Třeba prodejem vlastoručně vyrobených svačinek od jejich spolužáků z 5. a 9. třídy, kteří nejenže získají pekařské a cukrářské dovednosti, ale naceněním svých výrobků obohatí svou finační gramotnost.

obrázek

Zastavil se u nás EduBus

Jak si poradit s roboty? Naučit je tancovat tak, jak pískáme. To naše žáky i jejich pedagogy učil EduTeam v rámci projektu O2 Chytrá škola. 

obrázek

Pomozme, aby i děti z ulice mohly tvořit!

Podporujeme iniciativní lidi, kteří dělají náš svět lepším místem pro život. Jestli to cítíte stejně, připojte se k nám. Zatím jsme díky Vašim příspěvkům vybrali 2600 Kč. Do konce sbírky zbývá už jen 8 dní!

obrázek

Tři malí králové požehnali žákům i učitelům

Tříkrálovou sbírkou jsme podpořili místní lokální projekty.

obrázekobrázek

Včera jsme společně přivolali svatého Martina

Včera jsme si s rodiči, dětmi i přáteli školy připomněli tradiční svátek sv. Martina. 

obrázekobrázek
nahoru