Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Prožili jsme spolu

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

15.4.2021 | Správce

Vždy jsme věnovali mnoho času a úsilí výběru té nejlepší školy pro naše děti. Už když jsme vybírali školku, pečlivě jsme se probírali nabídkou v kraji a ani dojíždění pro nás nebylo překážkou. Tíhli jsme ke směru vzdělávání Montessori, ale taková škola nebyla v únosné vzdálenosti. O to více nás potěšilo, když jsme narazili na seminář v Krajské knihovně s paní Vedralovou a Stariatovou a zjistili jsme, jakou báječnou inovativní školu máme ve svém okolí. Splňovala naprosto veškerá hlavní kritéria, která jsme si pro výběr školy stanovili. Hlavním kritériem přitom bylo učení v souvislostech, žádné memorování bez znalosti kontextu, logické uvažování a opravdu individuální přístup. Dalším, v dnešní době opravdu důležitým kritériem, pak rozšířená výuka cizích jazyků už od nejmenších tříd, výuka s rodilými mluvčími a dále také rodinné prostředí, se kterým se tu již více než dva roky setkáváme. Líbí se nám i slovní hodnocení v nejmenších třídách, které motivuje k učení "pro sebe", a ne kvůli známkám a dává větší prostor k sebereflexi než prosté číselné ohodnocení. 

Do Mánesovky chodí obě moje děti.

Naše předškolačka se jmenuje Victoria, navštěvuje v současné chvíli předškolní třídu. Na zápis se moc těšila, nadšeně vybírala ty nejkrásnější šaty, které si oblékne, a zápis si velmi užila. Paní psycholožka z Centra nadání se jí moc líbila a úkoly prý Victorka plnila s nadšením. Měla také velkou radost z pondělní pochvaly od paní učitelky Šárky, která ji chválila, jak dobře si u zápisu vedla. Nadšeně nám vyprávěla, co dělali, co malovala, vyplňovala a moc se do školy těší. V pátek oslaví své šesté narozeniny a jejím největším přáním je aktovka do školy a vybavený penál. 

Mimo Victorky navštěvuje tuto školu i její starší bráška Nicolas. Ten chodí již do druhé třídy, tudíž máme již poměrně bohaté zkušenosti s výukou ve škole. I on se do školy těší, nadšeně vypráví, jaké dělají ve škole projekty a co vše se naučil. 

Školu můžeme jen doporučit a také to hojně děláme. Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. 

Děkujeme celé Škole Můj Projekt Mánesova a nemůžeme být více vděčni za příležitost být její součástí. 

S pozdravem 

MDDr. Petra Tomášková 

foto Tomáš Tomášek

Více informací o probíhajícím zápisu: http://www.skolamanesova.cz/?article_id=20973

obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek
nahoru