Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Škola Můj Projekt

Andrea Vedralová v České televizi:

3.5.2021 | Správce

Jak Vám šlo učení a co jste o svém učení zjistili? Jaké učební styly Vám vyhovují? S čím jste se museli potýkat? Tyto otázky pomáhají žákům i jejich učitelům zodpovědět online Mapy učebního pokroku klíčových kompetencí. Abychom podpořili co nejvíce škol při návratu žáků už i 2. stupně, nabízíme celou oblast týkající se kompetence k učení až do konce kalendářního roku školám k využití ZDARMA. Za pouhé tři dny po spuštění se projevilo zájem už 100 škol.

Ve Studiu 6 České televize náš projekt představila autorka naší vzdělávací koncepce Škola Můj Projekt Andrea Vedralová: "Bereme žáky jako partnery výuky. Připravili jsme proto aktivity, které jim pomohu reflektovat, co se dělo během distanční výuky, jaké bylo jejich učení i s jakými překážkami se potýkali. Mohou si díky nim zároveň pojmenovat to užitečné, co si můžou přenést dál. Nejdůležitější pro mě je, aby se teď podařilo zapracovat tyto postupy do další práce třídy, abychom z celého náročného roku vytáhli to užitečné."

Celý rozhovor si můžete poslechnout na odkazu https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/221411010100430/video/836795?fbclid=IwAR1ueqa-7_o3mgO_eI4hRhStFqO9Onnwn0rikTQp8zfUj66cJau8ydKXZmE

obrázek
MUPy

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek
nahoru