Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Spolupráce a projekty

Jako jediní v Karlovarském kraji jsme se zapojili do pilotního ověřování kombinovaného studia

14.9.2021 | Správce

V pátek zůstanou třídy 2. stupně naší základní školy a gymnázia téměř prázdné. Po 14denní „ostré“ přípravě rozjíždíme projekt „pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání“, který pro školy vypsalo ministerstvo školství. Do projektu je zapojeno 44 základních škol z celé republiky a 11 gymnázií. Z Karlovarského kraje jsme však jedinou školou.

            „Ministerstvo školství ověřuje, zda by realizace části běžné výuky distanční formou nevnesla do českého školství nové metody, neproměnila obsah vzdělávání nebo nerozšířila nabídku škol. Naše škola se do pilotního projektu zapojila proto, že nabízíme předměty a formy, které se žákům a studentům budou z domova dělat mnohem lépe,“ vysvětluje ředitelka Školy Můj Projekt Mánesova Markéta Adamcová.

Konkrétně jde o předmět Můj den, ve kterém pracují sami na sobě, Výuku v projektech, kde realizací svých vlastních projektů mohou řešit problémy ve svém okolí, nebo na gymnáziu dobrovolnictví či ve vyšších ročnících fiktivní firma.

obrázek
kombinované studium

Prožili jsme spolu

Včera jsme společně přivolali svatého Martina

Včera jsme si s rodiči, dětmi i přáteli školy připomněli tradiční svátek sv. Martina. 

obrázekobrázek

Přijďte ochutnat i prožít Martinskou slavnost

11. 11. přijměte naše pozvání na Martinskou slavnost.

obrázek

Více se o geofyzice naučíme venku

Co je na geofyzice zajímavého? Více než ve škole se dozvíte na expedici.

obrázek

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek
nahoru