Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Gymnázium

Dobrovolničení by měla být samozřejmost

16.9.2021 |

"Jako bývalá sestra jsem se zapojila do programu 5P na pomoc dětem s autismem. Dnes poprvé budu dělat parťáka paní, která čerstvě ovdověla..."

"Vyrůstala jsem v kolektivu dětí v našem církevním sboru. Přišlo mi proto normální, že jako dospělá přejdu z té strany, která přijímá, na tu, která dává..."

"Chtěla jsem získat zkušenosti a rozvíjet se dalším směrem. Pomáhala jsem při on-line výuce dětem a teď čekám, až se pro dobrovolníky otevře nemocnice, abych mohla docházet za pacienty..."

To jsou příběhy Dany, naší vyučující Zuzky a studentky našeho gymnázia Laury, které mluvily se studenty našeho gymnázia o dobrovolnictví na besedě spolupořádané partnerskou organizací INSTAND.

Dobrovolnictví by mělo být samozřejmou součástí života každého z nás, ale nejdříve je třeba se o dobrovolničení něco naučit, abychom se v něm cítili dobře a bezpečně. O to se snažíme v rámci předmětu Občanská odpovědnost, který vyučujeme v pilotním ročníku našeho inovativního programu gymnázia.

obrázek
dobrovolníci

Nejnovější články

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení

Škola vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení. 

Přijímací zkoušky na Gymnázium nanečisto - 24. února 2024

Chceš získat jistotu? Víš rád, do čeho jdeš? Zkus si Přijímačky nanečisto (školní část) právě u nás. Kromě testu obecných studijních předpokladů tě naučíme, jak zvládnout ústní pohovor nebo jak si připravit vlastní profesní portfolio. Tato zkušenost se ti bude hodit nejen v přijímacím řízení, ale i využiješ ji i jako uchazeč o svou vysněnou práci. Celý program je zdarma.

Termín konání: 24. února 2024

obrázek

Náš absolvent...

Rádi bychom vám čas od času představili naše absolventy – jejich pohled na vzdělání získané u nás a aktuální pracovní uplatnění.

Prvním bude Ing. Denis Zelenin, který byl na naší škole od 8. třídy do maturity.

Co říká na naši školu?

obrázek

Předmět FIRMA

Chceš se na gymnáziu naučit vést svůj finanční život v budoucnu?

Naši studenti mají již v prváku předmět „FIRMA“!

obrázekobrázek

Jak se nám studuje na Gymnáziu Mánesova?

Postupně přidáváme recenze našich studentů... Pročtěte si sami.

obrázekobrázek