Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Gymnázium

O parlamentarismu se učíme přímo v parlamentu

1.11.2021 |

Před 103 lety vzniklo v samotném srdci Evropy demokratické Československo. Ideály „masarykovské“ republiky však žily pouhých 20 let. „Osvěžit si“ hodnoty humanismu, parlamentarismu i zastupitelské demokracie jsme se se studenty našeho gymnázia vydali nejen do poslanecké sněmovny, ale i k pomníku T.G.M.

„Do sněmovního sálu jsem vstupovala s nepopsatelným pocitem úžasu,“ zhodnotila studentka Josefina, která by si práci poslankyně jednou ráda vyzkoušela. Srozumitelnost výkladu i prohlídku míst veřejně známých i těch spíše skrytých ocenila studentka Ellen.

Chcete se také místo z učebnic učit přímo na místech, kde se píší skutečné dějiny? Zkuste u nás studium na zkoušku. Pro více informací nám napište na martin.volny@skolamanesova.cz.

obrázek
parlament

Nejnovější články

Pojďte s námi na ples!

Vážení rodiče a milí přátelé naší školy,

zveme vás na maturitní ples naší školy, který se bude konat 3. března 2023 od 19:00 v Kulturním domě Dvorana v Lokti.

Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailu: eliska.binova@skolamanesova.cz.

Cena vstupenek je: 300,- Kč sezení; 200,- Kč stání.

Těšíme se na setkání s Vámi!

obrázek

Přijímací zkoušky na Gymnázium nanečisto

Chceš získat jistotu? Víš rád, do čeho jdeš? Zkus si Přijímačky nanečisto právě u nás. Kromě testu obecných studijních předpokladů tě naučíme, jak vést ústní pohovor nebo jak si připravit vlastní profesní portfolio. Tato zkušenost se ti bude hodit nejen v přijímacím řízení, ale i využiješ ji i jako uchazeč o svou vysněnou práci. Celý program je zdarma.

obrázek

Pořádáme pro tebe přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na našem inovativním gymnáziu pořádáme přijímačky nanečisto (v loňském školním roce se konaly 4. února 2022).

obrázek

Ukázali jsme seniorům, že nejsou sami

Jak na dobrovolničení? Jak změnit svět kolem sebe? S odpovědí na tyto dvě otázky nám od 1. září, kdy jsme nastoupili do pilotního ročního inovativní koncepce gymnázia Škola Můj Projekt, pomáhají dva nové předměty: Dobrovolnictví a Projekty. Po zážitku milého přijetí v Domově pokojného stáří v Ostrově, který jsme navštívili v rámci Dobrovolnictví, nás napadlo, jak oba předměty propojit. Připravili jsme „Advent pro seniory“.

obrázekobrázek

Adventní projekt studentů gymnázia propojuje mladé se seniory

Ve čtvrtek 25. listopadu se na Škole Můj Projekt Mánesova uskuteční společný workshop žáků 1. a 2. stupně se studenty našeho inovativního programu gymnázia. Protože studenti navštívili v rámci předmětu Dobrovolnictví Domov pokojného stáří v Ostrově, rozhodli se, že se za seniory vrátí a nikoli s prázdnou. Krom adventních věnců si pro ně na pátek 26. listopadu připravují i společné aktivity.

obrázekobrázek