Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Gymnázium

Ukázali jsme seniorům, že nejsou sami

17.12.2021 |

V rámci předmětů Projekty a Dobrovolnictví jsme se rozhodli udělat dobrý předvánoční skutek. Rozhodli jsme se vyrobit vánoční věnce pro seniory z Domova pokojného stáří v Ostrově. Naším cílem bylo seniorům ukázat, že i přes pandemická opatření, která je často zanechala bez kontaktu s rodinou, jsou stále součástí naší společnosti a vždy se najde někdo, kdo na ně myslí. Byla to i příležitost splatit všem těm babičkám a dědečkům podporu, kterou nám kdy oni sami poskytli.

V projektové fázi plánování se nám postupně podařilo zapojit do projektu koordinátorku dobrovolníků z RDC INSTAND Elišku Volfovou, koordinátora Domova pokojného stáří Ondřeje Matise, vedení školy, pedagogy, rodiče i žáky základní školy, včetně druháčků. S jejich pomocí jsme vyrobili dostatek věnců pro každého seniora, a to i přes izolaci způsobenou onemocněním COVID, které se prokázalo u jedné z klíčových členek našeho týmu v klíčové fázi realizace. V předvečer první adventní neděle jsme hotové věnce zavezli do domova a vykouzlili tak seniorům úsměvy na tvářích. To nám udělalo největší radost.

Každý z nás si ze zrealizovaného projektu odnesl nějakou tu cennou zkušenost, kterou využijeme při realizaci dalšího projektu, který nás čeká v příštím pololetí, tentokráte ale v anglickém jazyce.

Jestli se chcete seznámit s tím, jak se u nás ve škole dělají projekty, nebo se inspirovat, můžeme se vidět v novém roce: 13. ledna v pravé poledne, kdy náš projekt budeme prezentovat.

žáci 1. ročníku gymnázia Škola Můj Projekt Mánesova

obrázek
adventní projekt
obrázek
adventní projekt
obrázek
adventní projekt
obrázek
adventní projekt
obrázek
adventní projekt
obrázek
adventní projekt

Nejnovější články

Pojďte s námi na ples!

Vážení rodiče a milí přátelé naší školy,

zveme vás na maturitní ples naší školy, který se bude konat 3. března 2023 od 19:00 v Kulturním domě Dvorana v Lokti.

Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailu: eliska.binova@skolamanesova.cz.

Cena vstupenek je: 300,- Kč sezení; 200,- Kč stání.

Těšíme se na setkání s Vámi!

obrázek

Přijímací zkoušky na Gymnázium nanečisto

Chceš získat jistotu? Víš rád, do čeho jdeš? Zkus si Přijímačky nanečisto právě u nás. Kromě testu obecných studijních předpokladů tě naučíme, jak vést ústní pohovor nebo jak si připravit vlastní profesní portfolio. Tato zkušenost se ti bude hodit nejen v přijímacím řízení, ale i využiješ ji i jako uchazeč o svou vysněnou práci. Celý program je zdarma.

obrázek

Pořádáme pro tebe přijímačky nanečisto

Pro zájemce o studium na našem inovativním gymnáziu pořádáme přijímačky nanečisto (v loňském školním roce se konaly 4. února 2022).

obrázek

Ukázali jsme seniorům, že nejsou sami

Jak na dobrovolničení? Jak změnit svět kolem sebe? S odpovědí na tyto dvě otázky nám od 1. září, kdy jsme nastoupili do pilotního ročního inovativní koncepce gymnázia Škola Můj Projekt, pomáhají dva nové předměty: Dobrovolnictví a Projekty. Po zážitku milého přijetí v Domově pokojného stáří v Ostrově, který jsme navštívili v rámci Dobrovolnictví, nás napadlo, jak oba předměty propojit. Připravili jsme „Advent pro seniory“.

obrázekobrázek

Adventní projekt studentů gymnázia propojuje mladé se seniory

Ve čtvrtek 25. listopadu se na Škole Můj Projekt Mánesova uskuteční společný workshop žáků 1. a 2. stupně se studenty našeho inovativního programu gymnázia. Protože studenti navštívili v rámci předmětu Dobrovolnictví Domov pokojného stáří v Ostrově, rozhodli se, že se za seniory vrátí a nikoli s prázdnou. Krom adventních věnců si pro ně na pátek 26. listopadu připravují i společné aktivity.

obrázekobrázek