Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Výsledky našich žáků

Jak se nám studuje na Gymnáziu Mánesova?

15.2.2023 | Zuzana Staňková

Postupně přidáváme recenze našich studentů... Pročtěte si sami.

 

Jak jsi spokojena s výukou matematiky?

Hejného metoda u nás na škole spočívá, řekla bych v tom, že si u všech matematických úloh musíme přijít na postup sami. Je to opačně než u vyučování matematiky na běžné škole. Tam učitelka přijde, vysvětlí, jak se počítá daný problém, a vy zbytek hodiny opakujete, co jste slyšeli. U nás na škole přijde učitelka, představí matematický problém a nabádá nás, abychom ho vyřešili sami. Na tom pracujeme celou hodinu. Chápeme tak, proč určitá řešení fungují a jiné ne. Taky si u toho cvičíme logiku. Prostě myslím, že díky tomu rozumíme matematice lépe a jsme schopni si na spoustu věcí přijít sami. (studentka G, únor 2023).

 

Hejného matematika má podle mě spoustu výhod, které převyšují její nevýhody. Přijde mi, že když jsem měl počítat stylem státní školy s dětmi zvyklými na tento systém, nebyl jsem tak rychlý. Myslím, že to spočívá v tom, že styl státní školy apeluje na jediný postup - spočítat to co nejrychleji. Kdežto Hejného metoda nás nechá si na postup a výsledek přijít samotné, což si na ní nesmírně cením. Naučit se jeden postup a podle něj tupě počítat je z mého názoru méně důležité než umět si přijít na výsledek sám. Částečně proto jsem se vrátil ze státního gymnázia na to Mánesovské. (student G, únor 2023).   

obrázek
G
obrázek
G
obrázek
G
obrázek
G

Nejnovější články

Přijímací zkoušky na Gymnázium nanečisto - 24. února 2024

Chceš získat jistotu? Víš rád, do čeho jdeš? Zkus si Přijímačky nanečisto (školní část) právě u nás. Kromě testu obecných studijních předpokladů tě naučíme, jak zvládnout ústní pohovor nebo jak si připravit vlastní profesní portfolio. Tato zkušenost se ti bude hodit nejen v přijímacím řízení, ale i využiješ ji i jako uchazeč o svou vysněnou práci. Celý program je zdarma.

Termín konání: 24. února 2024

obrázek

Náš absolvent...

Rádi bychom vám čas od času představili naše absolventy – jejich pohled na vzdělání získané u nás a aktuální pracovní uplatnění.

Prvním bude Ing. Denis Zelenin, který byl na naší škole od 8. třídy do maturity.

Co říká na naši školu?

obrázek

Předmět FIRMA

Chceš se na gymnáziu naučit vést svůj finanční život v budoucnu?

Naši studenti mají již v prváku předmět „FIRMA“!

obrázekobrázek

Jak se nám studuje na Gymnáziu Mánesova?

Postupně přidáváme recenze našich studentů... Pročtěte si sami.

obrázekobrázek

Na našem gymnáziu tě připravíme na život v rychle se proměňující době

1. září 2021 jsme spustili na sokolovském gymnáziu Škola Můj Projekt inovativní program. Čemu tě naučíme? Znát své silné stránky a rozvíjet je, i ty slabší a překonávat je; komunikovat, spolupracovat a respektovat sebe i druhé; porozumět tomu, co se učíš a proč, kriticky přemýšlet, hledat souvislosti a diskutovat; tvořit, bádat a realizovat projekty.