Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Školní rok 2011-2012

Zúčastnili jsem se soutěže s lososem Lukášem

21.1.2012 | Zuzana Staňková

Mezinárodní soutěž zaměřenou na vytváření vztahu dětí k životnímu prostředí nabídla školám společnost Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o., člen skupiny Veolia Voda.

„Dobrodružství lososa Lukáše“ je česko-německá soutěž, jejímž cílem je upozornit žáky 5. - 7. tříd na konkrétní ohrožený živočišný druh – lososa obecného atlantského – a hravou formou je seznámit s životním cyklem lososů. Pojítkem mezi Českou republikou a Německem je řeka Labe, kterou čeští i němečtí lososi využívají k migraci do moře.

Žáci z 11 škol z našeho regionu, které se od 1. listopadu zúčastnily soutěže, doprovázeli lososa Lukáše a výtvarně ztvárnili jeho putování v řece Labi až do Severního moře.

Stejně jako v předešlých soutěžích získávali všichni soutěžící pokyny přes internetové stránky soutěže. Po ztvárnění putování lososa českými žáky navážou v soutěži i žáci německých škol a doprovodí tak lososa až do Severního moře.

Starosta města Sokolov, Ing. Zdeněk Berka společně se zástupci provozovatele Vodohospodářské společnosti Sokolov,s.r.o. vyhlásil vítěze soutěže, který postoupil do celostátního kola.

Za naši školu se soutěže zúčastnili všichni žáci 6. a 7. ročníku základní školy. V rámci této soutěže a projektu o lososovi Lukášovi kreslili komiks na zvolené téma. Ačkoliv jsme se nakonec neumístili na předních místech, jsme rádi, že jsme se zúčastnili. Slavnostního vyhlášení vítězů se v DDM Sokolov zúčastnili dva vylosovaní žáci, Natali Slavin ze 6. ročníku a Dušan Duriš ze 7. ročníku.

obrázek
Natali a Dušan
obrázek
Dušan
obrázek
Natali
obrázek
Výstava prací