Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Aktuality

Projekt Edison - den první

10.09.2018 | Eliška Bínová | Školní rok 2018/2019

obrázek

Zatím vypadáme, že si to užíváme.

Celý článek ...

Škola Mánesova je tu 20 let - nejen s Vámi, ale hlavně díky Vám! Oslavte to s námi…

31.08.2018 | Zuzana Staňková | Organizace školního roku

obrázek

Vážení rodičové, učitelé a všichni další sympatizanti Školy Mánesova,

něco, čemu bych na přelomu tisíciletí asi sama nevěřila, se stalo skutečností. Školu jsem založila ze zištného důvodu - hledala jsem nějakou alternativu pro své vlastní děti, která by jim poskytla přívětivé prostředí a rozvíjela je trochu jinak, než se to děje na většině běžných škol. Tehdy jsem opravdu netušila, že se škola stane mou hlavní životní náplní i profesí. Nyní Vás s radostí, pokorou i vděkem můžu pozvat na první z akcí, které se v tomto školním roce odehrají, jako součást oslav 20 let od vzniku školy.

Celý článek ...

Sokolovská Škola Mánesova slaví 20 let od svého vzniku

30.08.2018 | Zuzana Staňková | Organizace školního roku

obrázek

„Za dvě desítky let se naše škola stala domovským přístavem pro stovky dětí a mladých lidí ze Sokolova i jeho okolí. Aktivita, která vznikla ze zištného důvodu - zajistit svým dětem přívětivé a respektující prostředí, které je bude rozvíjet trochu jinak, než se to děje na běžných školách, se postupně stala mou celoživotní náplní i profesí,“ vzpomíná zakladatelka a zřizovatelka školy Dana Stariatová.

Celý článek ...

Hledáme učitele/ky a asistenty/ky pro naši školu

08.09.2018 | Zuzana Staňková | Pedagogičtí pracovníci

obrázek

Zajímáte se o školství a říkáte si, že v něm je možné dělat řadu věcí jinak a lépe? Přemýšlíte o změně, chcete se věnovat něčemu smysluplnému? Rádi dáme příležitost pedagogům i nepedagogům. Vzdělání v oboru je výhodou, ale jsme si zároveň vědomí toho, že lidé z jiných oborů mohou do naší školy přinést nový pohled, inspiraci a nadšení.

Celý článek ...

Organizace školního roku 2018/2019

08.09.2018 | Zuzana Staňková | Organizace školního roku

obrázekOrganizace školního roku 2018-2019 [252,13 kB]

Prožili jsme spolu

Projekt Edison - den první

Zatím vypadáme, že si to užíváme.

obrázekobrázek

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek
nahoru