Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Školní rok 2010-2011

Naši žáci byli opět úspěšní na Mezinárodních zkouškách z německého jazyka

28.6.2011 | Zuzana Staňková

I v tomto školním roce se žáci naší školy zúčastnili mezinárodních jazykových zkoušek v německém jazyce pořádaných Goethe-Iinstitutem v Praze.

Celý článek ...

Naši žáci byli oceněni za výborné výsledky v testech SCIO

26.6.2011 | Zuzana Staňková

Také ve školním roce 2010/2011 se žáci naší základní školy zúčastnili testování od společnosti SCIO a v jednotlivých testech sklízeli úspěchy...

Celý článek ...

Naši žáci plnili mezinárodní zkoušky z anglického jazyka

22.5.2011 | Zuzana Staňková

obrázek

Stejně jako v předešlých letech se i letos naši mladší žáci účastnili mezinárodních Cambridge zkoušek YLE pořádaných British Council. Zkoušky proběhly ve čtvrtek 19. května 2011.
 

Celý článek ...

Naši žáci dosáhli výborných výsledků v matematické soutěži Klokan

13.5.2011 | Zuzana Staňková

obrázek

Žáci naší Základní školy  se zúčastnili matematické soutěže Klokan. Všichni žáci 3. - 9. ročníku Základní školy měli možnost vyzkoušet si jednotlivé matematické úlohy. Z každé kategorie byli vybráni tři nejlepší řešitelé, jejichž výsledky byly srovnány s ostatními žáky okresu Sokolov. Ačkoliv jsou počty žáků v našich třídách nižší, dosáhli jsme výborných výsledků!
 

Celý článek ...

Žákyně 3. ročníku ZŠ uspěla v celorepublikové výtvarné soutěži!

10.5.2011 | Zuzana Staňková

Žáci základní školy se v měsíci březnu zúčastnili "Velké malířské soutěže" pořádané Akademií výtvarných umění v Praze...

Celý článek ...

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

29.3.2011 | Zuzana Staňková

V březnu tohoto roku se naši žáci a studenti zúčastnili Okresního kola soutěže v anglickém jazyce, která se uskutečnila v DDM v Sokolově. Všichni zúčastnění byli velmi úspěšní. V kategorii šestých a sedmých tříd se na 2. místě umístila Mrika Sahatciu ze 6. ročníku. V kategorii osmých a devátých tříd obsadil první místo Michael Strauss z 9. ročníku.

V kategorii 3. ročníků gymnázií zvítězil Jiří Šmejkal. Oba vítězové postoupili do Krajského kola.

 

Autor: Sylva Cieslarová

Naši žáci se zúčastnili malířské soutěže

26.3.2011 | Zuzana Staňková

obrázek

Žáci 3. - 6. ročníků se v měsíci březnu zúčastnili "Velké malířské soutěže" pod patronátem absolventů Akademie výtvarných umění v Praze.

Celý článek ...

Mezinárodní jazykové zkoušky z německého jazyka

19.3.2011 | Zuzana Staňková

Žáci Gymnázia a Základní školy Mánesova se pravidelně účastní mezinárodních jazykových zkoušek v německém jazyce pořádaných Goethe-Iinstitutem v Praze. 

Celý článek ...

Nejnovější články

19. května - Den prázdných tříd

19. května, se připomíná 'Den prázdných tříd'. V naší škole chodíme ven na výuku poměrně často, tak ani včerejší den a dny minulé nejsou výjimkou. A čemu se děti venku věnují?

obrázekobrázek

Ve škole rádi experimentujeme

Pro experimenty budeme mít od nového školního roku přírodovědnou učebnu.

obrázek

Jsme také "Best in Eglish"

Naše škola je jednou z 595 škol z 32 zemí, které se zapojily do unikátního online projektu "Best in English", určeného k rozvoji jazykových dovedností žáků ve věku 14 až 19 let. V konečném součtu jsme obsadili 5. místo v Karlovarském kraji, a to díky výkonům našich žáků a studentů a práci týmu našich sedmi angličtinářů, a z toho dvou rodilých mluvčí.

obrázek

Výchova a vzdělávání na Základní škole Mánesova

V naší škole realizujeme inovativní český vzdělávací koncept Škola Můj Projekt. Tento ucelený systém umožňuje dětem rozvíjet odpovědnost za sebe a za svět kolem nich.