Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

19.5.2021 |

Zajímej se o svět kolem sebe. Udělej svět lepším místem pro život... To jsou mise, ke kterým vedeme naše žáky a studenty.
Podnítit jejich zájem každoročně usiluje i největší filmový festival o lidských právech a sociálních tématech Jeden svět / One World, který jubilejně, už 20. rokem pořádá Člověk v tísni.
"Úžasný dokument. Jsem rád, že jsem ho viděl. Nechápu, že se o tom nemluví. Takovéto dokumenty by měly být promítány na všech televizních kanálech - i když chápu proč nejsou..." komentuje dokument Čínský umělec v exilu student našeho gymnázia Dominik.
"Dokument byl hodně silný a perfektně zobrazoval cenzuru a potlačování svobod, a to i mimo Čínu. Většina mých čínských kamarádů používá Twitter a Discord, ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že by sdíleli politický obsah," dodává jeho spolužák Adam.
Žáci 6. třídy základní školy zase sledovali dokument Rádio Felix, o žákovi, který nachází cestu, jak se poprat se svým autismem.
"Myslím si, že je třeba respektovat druhé. Nezáleží přeci na tom, zda ho ho máte rádi, nebo ne, je ale třeba ho stále vnímat jako člověka," odnáší si z dokumentu Líza.
"Mám dojem, že někteří lidé neberou ohledy na lidi s autismem. Felix je přeci normální kluk, jen má autistické problémy," zamýšlí se Tereza.
obrázek
Jeden svět

Prožili jsme spolu

Mezinárodní jazykové zkoušky z AJ

Sobota 27. května 2023... Napětí, tréma, těšení se, zvědavost... Každý prožíval mezinárodní jazykové zkoušky z angličtiny podle svého...

obrázekobrázek

Vánoční jarmark

Pojďme si připomenout, jak jsme v pátek 9. prosince 2022 prožili Vánoční jarmark naší školy.

Jsme moc rádi za tak hojnou účast našich dětí, rodičů i prarodičů. Bylo moc milé vás všechny potkat, být na chvíli spolu...

obrázekobrázek

Svačinky pro dobrou věc

Jak pomoci našim novým ukrajinským žákům s pořízením školních pomůcek? Třeba prodejem vlastoručně vyrobených svačinek od jejich spolužáků z 5. a 9. třídy, kteří nejenže získají pekařské a cukrářské dovednosti, ale naceněním svých výrobků obohatí svou finační gramotnost.

obrázek

Zastavil se u nás EduBus

Jak si poradit s roboty? Naučit je tancovat tak, jak pískáme. To naše žáky i jejich pedagogy učil EduTeam v rámci projektu O2 Chytrá škola. 

obrázek

Pomozme, aby i děti z ulice mohly tvořit!

Podporujeme iniciativní lidi, kteří dělají náš svět lepším místem pro život. Jestli to cítíte stejně, připojte se k nám. Zatím jsme díky Vašim příspěvkům vybrali 2600 Kč. Do konce sbírky zbývá už jen 8 dní!

obrázek
nahoru